Jak grać w Mini Lotto

mini lotto polskaMini Lotto to niewielka polska gra liczbowa z dużymi nagrodami, których wartość może wzrosnąć powyżej 100 000 EUR, i bez górnego limitu głównych wygranych! Udowadnia ona, że małe jest zdecydowanie piękne. Główna wygrana wynosi zwykle około 94 400 EUR (400 000 zł), lecz może osiągnąć jeszcze wyższą kwotę. Mini Lotto ma też najlepsze szanse na wygraną ze wszystkich polskich loterii, mimo że kupony są niezwykle przystępne cenowo – pojedynczy zakład kosztuje tylko 1,50 zł (ok. 0,35 EUR lub 0,40 USD).

Mini Lotto oferuje codzienne losowania, dając tym samym więcej szans na wygraną. Odbywają się one wieczorami, siedem dni w tygodniu, w Warszawie o godz. 21:40 czasu CET. Od 21:30 do 21:50 trwa przerwa na losowanie, podczas której nie można nabywać kuponów – aby zatem wziąć udział w losowaniu odbywającym się danego wieczoru, należy kupić blankiety przed 21:30.

Nie ustalono żadnej minimalnej wysokości głównej wygranej, ale nie ma ona też górnego limitu. Jej wysokość jest określana na podstawie liczby kuponów, które sprzedano do losowania odbywającego się danego dnia, więc pula może szybko urosnąć do atrakcyjnego poziomu. Najwyższa z dotychczasowych wygranych padła 31 grudnia 2019 roku i wyniosła 478 712,40 zł (112 854 EUR). Ponieważ losowania odbywają się codziennie, nie dochodzi do kumulacji. Wygrana musi paść każdego dnia. W sytuacji, gdy nikt nie zdobędzie głównej wygranej, jest ona rozdzielana między wygrane drugiego i trzeciego stopnia.

Chociaż wygrana w Mini Lotto nie wystarczy na kupno własnej tropikalnej wyspy, to nadal jest to świetna mała loteria z uwagi na porządne nagrody, tanie kupony i korzystne szanse.

Graj w Mini Lotto, zawierając zakłady proste

Granie jest łatwe; możesz wypełnić blankiet lub zagrać online. Oto co musisz zrobić...

Wybrać 5 liczb w zakresie od 1 do 42. Możesz samodzielnie wybrać liczby lub zagrać na chybił trafił, co oznacza, że zostaną one wygenerowane przez komputer lotto.

Mini Lotto to jedna z najbardziej opłacalnych gier liczbowych – zakład kosztuje online jedynie 1,50 zł (ok. 0,35 EUR lub 0,40 USD), mimo że gracze mogą liczyć nawet na 400 000 zł.

Możesz też zagrać w Super Szansę, by mieć możliwość wygrania 2 milionów złotych! Super Szansa to siedmiocyfrowa liczba w zakresie od 0000000 do 9999999, a zakład kosztuje 2 zł. Możesz ją aktywować, zaznaczając pole na blankiecie lub prosząc sprzedawcę o Super Szansę.

W przeciwieństwie do Lotto, Mini Lotto nie ma opcji Plusa.

Możesz zagrać w 10 kolejnych losowaniach lub wybrać opcję subskrypcji, jeśli grasz online. Subskrypcja to wygodny sposób na udział w każdym losowaniu.

Jeśli korzystasz z blankietu, pamiętaj o zachowaniu kuponu otrzymanego z terminala. To jedyny dowód zawarcia zakładu i wytypowania liczb, więc trzymaj go w bezpiecznym miejscu na wypadek wygranej!

Uwielbiasz swoje szczęśliwe liczby? Jeśli tak, to możesz w prosty sposób użyć ich jeszcze raz. Wystarczy, że do punktu Lotto przyniesiesz swój stary kupon (maksymalnie sprzed 90 dni) i poprosisz sprzedawcę o ponowną grę. W ramach opcji „Zagraj ponownie” otrzymasz nowy kupon z tymi samymi danymi: z tą samą grą, liczbą zakładów oraz losowań, z tymi samymi rodzajami zakładów i typowanymi liczbami.

Oto jak możesz wygrać w Mini Lotto:

Na wygrane, zgodnie z regulaminem, przeznacza się 50% łącznej kwoty przychodu ze sprzedaży kuponów. Poniżej znajduje się kwota przeznaczona na wygrane każdego stopnia. Jeżeli nie padnie nagroda główna (tzn. nie ma wygranej pierwszego stopnia), to przechodzi ona na wygrane II i III stopnia, zwiększając ich wysokość.

Procentowa wysokość wygranej każdego stopnia w polskim Mini Lotto
W przypadku gdy: >Wygrana I stopnia Wygrana II stopnia Wygrana III stopnia
występują wygrane wszystkich stopni 50% 120% 30%
nie padnie główna wygrana - 40% 60%

Zagraj w Mini Lotto systemem

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, możesz zagrać „systemem” i wybrać więcej niż pięć liczb. Co piąta wygrana w Mini Lotto pochodzi z zakładu systemowego! Z każdą wytypowaną liczbą rosną szanse na wygraną. W przypadku gry systemem wybierasz od 6 do 12 liczb ze zbioru od 1 do 42. Zawierasz zakład na wszystkie możliwe pięcioliczbowe kombinacje wybranych liczb. Jeżeli na przykład grasz systemem z 8 liczb, typujesz 8 liczb z 42, z których da się utworzyć 56 zakładów prostych (zawierających po pięć liczb) będących kombinacjami typowanych liczb. System zawiera również bonus – jeśli w takim przypadku trafisz „piątkę”, wygrasz też za trafienie 15 „czwórek” i 30 „trójek”.

Dokładna kwota wygranej zależy od tego, ile kuponów nabyto do danego losowania i czy padła główna wygrana – jeżeli nikt jej nie zdobył, przechodzi ona na wygrane drugiego i trzeciego stopnia, zwiększając ich wysokość.

Jak odebrać wygraną w Mini Lotto

Wszystkie wygrane w Mini Lotto otrzymuje się w formie jednorazowej wypłaty. Jeżeli wygrałeś kwotę poniżej 2280 zł z kuponu wydrukowanego przez terminal, możesz ją odebrać w dowolnym punkcie Lotto. Wystarczy, że okażesz blankiet (kupon) – to jedyny dowód na udział w grze, więc przechowuj go w bezpiecznym miejscu. Jeśli grałeś online, informacje z kuponu zostały zachowane i wygrana automatycznie powiększy saldo Twojego konta gracza. Po wygraną w wysokości co najmniej 2280 zł będziesz musiał zgłosić się do jednego z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego i okazać dowód osobisty. Zostanie ona wypłacona na Twoje konto bankowe. Oto adres głównego oddziału w Warszawie:

Adres: 03-728 Warszawa
ul. Targowa 25

Tel.: 22 518 24 09

Godziny pracy: oddział jest otwarty od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 15:00.

W Polsce obowiązuje 10% podatek od każdej wygranej na loterii, której wartość przekracza 2280 zł (ok. 537 EUR lub 600 USD). To oznacza, że jeżeli zdobędziesz główną wygraną, jest prawie pewne, że zajdzie konieczność zapłacenia podatku, ale już wygrane drugiego lub trzeciego stopnia mogą nie być w Polsce opodatkowane. Jeśli natomiast jesteś międzynarodowym graczem, warto sprawdzić przepisy podatkowe obowiązujące w Twoim kraju, gdyż poza odprowadzeniem polskiego podatku może również zajść konieczność zapłacenia lokalnych podatków.